Ново голово шоу с марка ПСЖ

• псж-
  • анже-
  • лига 1

Френският шампион продължава своята тотална доминация в Лига 1. Парижкият гранд спечели категорично срещу Анже с 5:1 в мач от 22-ия кръг на Лига 1 и продължава да трупа аванс на върха в класирането в шампионата на Франция.

Головата машина на тима Златан Ибрахимович заби 17-ия си гол за сезона в 32-ата минута, Лукас Моура удвои резултата в полза на столичани, а Ван Дер Вийл вкара за 3:0 в 54-ата. Пиерик Капел успя да върне един гол и да направи резултата 3:1 в 59-ата минута, но Анхел ди Мария оформи крайното 5:1 в два бързи гола между 63-ата и 66-ата минута.

Пари Сен Жермен е повече от убедителен лидер във Франция с с 60 точки от 19 победи и 3 равенства, без нито една загуба. Вторият Монако е на 24 пункта разстояние, а Анже остава четвърти с 34 точки. Новата титла на ПСЖ се очаква да стане факт още през месец март.