• бетис-
  • бензема-
  • сехудо
Реал Мадрид не успя да победи Бетис - 1

Реал Мадрид записа първа издънка под ръководството на Зинедин Зидан, след като завърши 1:1 при визитата си на непретенциозния Бетис в среща от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион. Преди това „кралският” клуб бе спечелил убедително две домакинства – срещу Депортиво (Ла Коруня) с 5:0 в дебюта на Зидан и Спортинг (Хихон) с 5:1. При първата визита на „белия балет” с френския наставник обаче Алваро Сехудо (7) изведе Бетис напред, а Карим Бензема (71) оформи крайния резултат.

Домакините от Севиля упражниха натиск в началните минути и той се увенча с успех. Още в 7-ата минута Алваро Сехудо реализира красиво попадение за 1:0. След гола гостите се активизираха и до края на полувремето имаха няколко изгодни възможности за изравняване. Най-чистата от тях бе пред Кристиано Роналдо, който обаче шутира слабо и направи пропуск.

След почивката футболистите на „кралския” клуб притиснаха домакина Бетис и на два пъти Хамес Родригес имаше шанс да огорчи вратаря Антонио Адан, който обаче бе на мястото си и не допусна попадение.

В 71-ата минута добрата игра на Хамес Родригес даде резултат, след като колумбиецът изведе хубаво Карим Бензема и френският нападател изравни за 1:1. До края на мача гостите търсеха с всички сили пълния обрат и победата, но все нещо им липсваше да стигнат до гол, който да им осигури трите точки.

Бетис продължава да няма успех вече 11 поредни срещи във всички турнири – 4 равенства и 7 поражения, заемайки 14-о място във временното класиране с 22 точки. „Белият балет” остава трети с 44 точки, но след първата си издънка при новия треньор Зинедин Зидан изостава вече на 4 точки от лидера Барселона, който е и с мач по-малко, както и от градския съперник Атлетико (Мадрид), който е втори.