• салах-
  • серия а

Рома е във възход при Клаудио Раниери

"Фараона" пак бележи, Рома бие - 1

Рома спечели гостуването си на Сасуоло с 2:0 в мач от междинния 23-и кръг на италианската Серия "А".

„Римските вълци” откриха резултата още в 11-ата минута на двубоя чрез Мохамед Салах. Авансът им на почивката можеше да е още по-изразителен, но футболистите на Лучано Спалети направиха няколко сериозни пропуска.

Домакините от Сасуоло можеха да измъкнат точката в края, но Доменико Берарди пропусна дузпа в 87-та минута. Малко след това новото попълнение на Рома Стефан Ел Шаарауи оформи крайния резултат.

С вчерашната победа Рома измести Интер от четвъртата позиция в класирането. Двата тима имат по равен брой точки - 41, но "нерадзурите" са с по-лоша голова разлика. Сасуоло е седми с 32.

Днес ще се изиграят останалите срещи от кръга. В най-интересната от тях Лацио приема лидера Наполи.