• арсенал-
  • борнемут-
  • висшата лига

Два бързи гола донесоха победата на артилеристите

Отборът на Арсенал остава в битката за титлата във Висшата лига на Англия. "Артилеристите" се завърнаха на победния път, след като спечелиха в гостуването си на Борнемут с 2:0 в мач от 25-ия кръг на Премиършип.

Очакванията за оспорван двубой не се оправдаха и след бързи голове на Месут Йозил (23') и Алекс Окслейд-Чембърлейн (24') във вратата на Артур Боруц срещата бе решена преди почивката.

През втората част домакините бяха по-активният тим и пропуски направиха Смит и Джош Кинг, а в добавеното време Петер Чех се намеси решаващо в две последователни ситуации след удари на Куук и Артър. Резултатът обаче остана непроменен и Арсенал заслужено се поздрави с крайния успех.

След победата си възпитаниците на Арсен Венгер се изравниха по точки с Тотнъм. "Шпорите" обаче запазват второто си място поради по-добрата си голова разлика.

Двата отбора обаче все още са далеч - на цели пет точки, зад лидера Лестър, който в следващия кръг гостува именно на "топчиите". Борнемут остава 15-и, на пет пункта над зоната на изпадащите.