• купа на франция-
  • ибрахимович

Парижани победиха убедително Лион с 3:0

ПСЖ напред за Купата на Франция - 1

ПСЖ продължава победната си серия във всички турнири във Франция. Тимът разби Лион с 3:0 в осминафинал за Купата на Франция и се класира за четвъртфиналите. Два гола реализира Златан Ибрахимович, а един добави Ариен Рабио.

Лион издържа цялото първо полувреме без да допусне гол. Тимът се защитаваше успешно дори до 63-ата минута, когато Лукас Моура напредна отляво и центрира във вратарското поле, където Ибрахимович с гърди отбеляза за 1:0. В 67-ата минута шведът отбеляза втория си гол, след като засече пас по земя на Серж Орие. В 75-ата минута Максуел центрира отляво за Рабио, който чукна топката покрай плонжа на вратаря за 3:0. Попадението обаче дойде след засада, която реферите не маркираха.