• висша лига-
  • ван гаал

Уест Хем измъкна точка срещу Норич в края

Манчестър Юнайтед пак се "сгромоляса" - 1

Съндърланд постигна неочаквана победа над Манчестър Юнайтед в мач от 26-тия кръг на Английската висша лига. "Черните котки” се наложиха с 2:1 като домакини, постигайки изключително важен успех в битката за оцеляване.

Уаби Хазри откри резултата на "Стейдиъм ъф лайт" още в третата минута на двубоя. Това бе първи гол за новопривлечения футболист с екипа на Съндерланд. Домакините продължиха да играят силно и пропуснаха няколко положения да удвоят аванса си, като междувременно и реферът подмина чиста дузпа, спасявайки "червените дяволи".

Все пак Манчестър се посъвзе за момент и в 39-тата минута изравни чрез Антони Марсиал. Французинът прати топката в мрежата с техничен удар, добавяйки я след спасяване на вратаря.

Въпреки това, през втората част "черните котки" продължиха да играят по-мотивирано и изпуснаха нови шансове пред Давид де Хеа. Все пак логичното се случи и в 82-та минута Съндерланд поведе за втори път в срещата. Де Хеа не успя да спре топката и я вкара в собствената си врата след като Ламин Коне бе засякъл центриране от корнер.

Съндерланд продължава да се бори за оцеляването си в английския елит. Тимът е на 19-та позиция с актив от 23 точки. Манчестър Юнайтед пък се отдалечава от местата, даващи право на Шампионска лига. Възпитаниците на Луис ван Гаал са 5-ти с 41 пункта, докато 4-тият Манчестър Сити е с шест повече и мач по-малко.