• барселона-
  • примера-
  • луис суарес

Отборът на Барселона продължава да реди успех след успех в Примера дивисион.

Каталунският гранд този път надигра с 2:1 Лас Палмас в мач от 25-ия кръг, а героите за тима отново се казваха Луис Суарес и Наймар.

И трите попадения в срещата, играна на "Гран Канария" бяха реализирани през първата част на двубоя. В шестата минута Андрес Иниеста подаде към устремения по крилото Жорди Алба, който асистира на непокрития Суарес. Уругваецът отблизо прати топката в горния ъгъл - 0:1, отбелязвайки 41-ия си гол през този сезон.

В десетата обаче Жонатан Виера изненада гостите с великолепна асистенция с пета. Топката стигна до Вилиан Жозе при спорно положение за засада, а "осмицата" отбеляза с насочване по диагонала - 1:1.

Все пак "червено-сините" реагираха мигновено и в 39-ата Суарес подаде към Меси, Варас изби топката, но Неймар бе на точното място, за да я довкара и да донесе победата на своите.

Успехът временно дръпна Барса с цели девет точки пред Атлетико Мадрид и десет пред Реал Мадрид.

Възпитаниците на Луис Енрике нямат поражение вече 32 мача, а идния вторник тимът от "Камп Ноу" гостува на Арсенал в схватка от 1/8-финалите в Шампионската лига.