• милнър-
  • фирмино

Червените от Анфийлд убиха надеждите на гражданите за титла

Ливърпул си отмъсти на Манчестър Сити - 1

Ливърпул победи категорично Манчестър Сити с 3:0 като домакин в голямото дерби от 28-мия кръг на Английската висша лига. По този начин "мърсисайци" взеха своеобразен реванш от "гражданите" за загубения финал в турнира за Купата на лигата преди броени дни.

"Червените" показаха великолепен футбол и доминираха съперника си през целия двубой. Адам Лалана откри резултата в 34-тата минута с премерен изстрел по земя. Джеймс Милнър удвои след хубава комбинация с Роберто Фирмино в 41-та. Самият Фирмино направи преднината на Ливърпул класическа десетина минути след началото на втората част.

По този начин Ливърпул се изкачи на осмата позиция във временното класиране, събирайки актив от 41 точки. Шампионските амбиции на Манчестър Сити пък бяха сериозно разклатени след като гражданите остава на четвъртата позиция с 47 точки, на цели десет зад лидера Лестър.

Другите лидери в Премиършип също претърпяха неуспехи. Арсенал допусна неочаквана домакинска загуба от Суонзи с 1:2, докато Тотнъм рухна като гост на Уест Хем с 0:1.