• дерби-
  • салах

Римските вълци победиха с 4:1

Рома взе дербито с Фиорентина - 1

Рома записа седма поредна победа в Серия "А", след като направи на пух и прах един от основните си съперници за третото място в крайното класиране Фиорентина.

На стадион "Олимпико" в Рим "вълците" смазаха гостите си с 4:1, като през всички 90 минути имаха тотално надмощие. Бившият футболист на "виола" Мохамед Салах беше с основна заслуга за убедителния успех, след като вкара два гола и асистира на Стефан Ел Шаарауи. Диего Пероти също записа името си сред голмайсторите, а точен за възпитаниците на Пауло Соуса беше Йосип Иличич от дузпа за 1:3.

Така Рома събра 56 точки и излезе еднолично на третото място, което дава право на участие в плейофите на Шампионска лига. Фиорентина пък остава на четвърта позиция с 53 т.