• христов

"Сините" и Локомотив Пловдив не се победиха и завършиха 1:1

Левски с нова грешна стъпка в "А" група - 1
Снимка: БТА

Локомотив Пловдив и Левски завършиха наравно 1:1 в мач от 24-ия кръг на "А" група. На стадиона в парк "Лаута" двата отбора си размениха по едно полувреме, като през първото "черно-белите" имаха надмощие и Ванчо Траянов откри резултата в 17-ата минута. После Мартин Камбуров пропусна две чисти положения, а малко след подновяването на играта Венцислав Христов с първия си гол за Левски оформи крайното 1:1. В класирането столичани са втори с 36 точки, докато "черно-белите" са на седма позиция с 21 т.

В титулярния състав Илиан Илиев заложи  на двама бившия футболисти на "сините" – Пламен Крумов и Стефан Велев, а от 1-ата минута стартираха и опитните Александър Тунчев, Кирил Котев, Емил Гъргоров, както и кошмарът на Левски Камбуров, който се завърна след изтърпяно наказание от три мача.

Капитанът на столичани Веселин Минев също беше на разположение след санкция, а в предни позиции Стойчо Стоев избра Франсис Нар, Мигел Бедоя и Божидар Краев, докато Христов бе оставен на резервната скамейка.