• шампионска лига-
  • кристиано роналдо

Реал (Мадрид) се класира за полуфиналите в Шампионската лига

Хеттрик на Роналдо сломи мечтите на Волфсбург - 1

Реал (Мадрид) се класира за полуфиналната фаза на Шампионската лига. "Кралският клуб" заличи два гола пасив от първата среща срещу Волфсбург и с 3:0 на "Бернабеу" продължава напред. В герой за мадридчани се превърна звездата на тима Кристиано Роналдо, който отбеляза и трите попадения в мача.

Реал (Мадрид) започна силно двубоя, пресирайки опонента си в собствената му половина. В 16-ата минута логичното се случи - Кристиано Роналдо бе оставен непокрит в близост до вратарското поле на Диего Беналиo и не сбърка за 1:0. "Фолксвагените" сякаш се стъписаха от полученото попадение и за "отрицателно време" получиха второ. Точен отново бе Роналдо, засичайки с глава центриране от корнер.

Гостите постепенно се поокопитиха и пробваха няколко постепенни атаки. Лошата новина за тях обаче дойде малко след това, когато основното им "острие" Юлиан Дракслер напусна терена с контузия и бе заменен от Макс Крузе.

Реал продължи да играе по-защитно след изравняването на общия резултат. Луис Густаво пробва рефлекса на Кейлор Навас отдалеч, но стражът изби с вещина. В 38-ата минута дойде и най-чистото положение за гостите от Германия. Бруно Енрике бе оставен сам на точката за дузпата, но Марсело парира закъснелия му шут.

В началото на втората част "белият балет" натисна отново съперника си, но не успя да стигне до чисто голово положение. Волфсбург трудно излизаше от наказателното си поле, но единственото, до което Реал стигна бяха няколко ъглови удара.

Все пак шанс пред гостите се откри в 70-ата минута, когато Андре Шурле си спечели нарушение срещу Пепе вляво от вратата на Кейлор Навас. Данте засече с глава последвалото центриране, но ударът му попадна право в стража на "кралския клуб".

В 77-ата минута обаче геният на Кристиано Роналдо блесна за трети път в мача. Португалецът отбеляза от пряк свободен удар, промушвайки топката през стената от играчи на германците.