• серхио агуеро-
  • кевин де бройне

Гражданите продължават напред в Шампионската лига с общ резултат 3:2

Манчестър Сити "оцеля" срещу ПСЖ и е на полуфинал - 1

Манчестър Сити се класира за първи път в клубната си история на полуфинал в Шампионска лига. На своя "Етихад", англичаните надиграха ПСЖ с 1:0, което ги класира напред, след 2:2 в първия мач.

Първaта възможност в срещата дойде в 16-та минута и бе за гостите от Париж. Златан Ибрахимович стреля силно от пряк свободен удар, но Джо Харт изби по великолепен начин.

"Гражданите" отговориха в 23-ата минута, когато Агуеро бе изведен в изгодна позиция от Кевин де Бройне, но стреля встрани от вратата. В 30-ата минута Сити получи правото да изпълни дузпа, но аржентинецът пропусна отново, този път от 11-те метра.

В 54-ата минута ПСЖ отбеляза, но попадението на Лукас бе отменено поради засада.

Четвърт час преди края обаче мечтите на гостите "изстинаха", защото Манчестър Сити поведе. Кевин де Бройне напредна с топката и стреля технично в долния ляв ъгъл на Кевин Трап, който остана безпомощен.

Парижани опитаха последен щурм, но всичко до което стигнаха бе нов отменен гол. Златан Ибрахимович вкара топката във вратата на Джо Харт, но шведът бе в положение на явна засада.