• титла-
  • червен картон

Мачът завърши при резултат 2:2

Уест Хям "спъна" Лестър, Варди с червен картон - 1

Лестър прекъсна победната си серия в Премиършип, завършвайки 2:2 с Уест Хям в мач от 34-ия кръг.

"Лисиците" започнаха по-добре срещата на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" и в 18-ата минута обичайният заподозрян Джейми Варди се разписа за 1:0. Десетина минути след началото на втората част обаче, от герой, той се превърна в грешник за тима си, получавайки нелеп втори жълт картон за симулация.

Постепенно "чуковете" наложиха натиск, който даде резултат в заключителните моменти от двубоя. Първо в 84-ата минута Анди Керъл изравни от дузпа, а 120 секунди след това Аарън Кресуел обърна напълно нещата в полза на лондончани.

Все пак домакините успяха да стигнат до тъй важната точка в битката за титлата, тъй като в добавеното време на мача Леонардо Уйоа реализира дузпа за 2:2.