• суонзи-
  • титлата-
  • тотнъм-
  • разгроми

Точно когато се очакваше Лестър да започне да губи увереност - след равенството с Уест Хем и наказанието на Варди, "лисиците" отново доказаха, че този сезон няма да отстъпват назад в битката за титлата и разгромиха с 4:0 като домакин Суонзи.

Риад Марез откри резултата в десетата минута, а Леонардо Уйоа (30' и 60'), който замести днес Варди, добави два гола.

Пет минути преди края Олбрайтън, който се появи като резерва, оформи крайното 4:0. Грей проби отдясно и центрира към Кинг, който върна с глава към него. Грей стреля, но Фабиански изби, а Олбрайтън довкара отблизо.

Домакините бяха по-добрият тим през целия двубой и заслужено стигнаха до този резултат, увеличавайки аванса си пред Тотнъм на осем точки.

Утре "шпорите" приемат Уест Бромич, а ако случайно не успеят да победят, то Лестър може да стане шампион още в следващия кръг при успех над Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд".