Девойките на Левски станаха шампион на България

• славия

Волейболистките на сините надиграха Славия на финала

Девойките на Левски станаха шампион на България - 1
Снимка: Българска федерация по волейбол

Волейболистките на Левски спечелиха шампионската титла в държавното първенство по волейбол на България за девойки до 19 години.

На финала на проведения в Казанлък турнир състезателките на „сините“ надиграха Славия с 3:2 гейма (23:25, 22:25, 25:15, 25:17, 16:14). Левскарките направиха невероятен мач, в който изоставаха с 0:2 гейма, но направиха пълен обрат до крайния успех с 3:2 гейма.

След като успяха да се изправят и да се върнат в играта, а в тайбрека волейболистките на Левски показаха и характер, като преклониха „белите“ с 16:14 и триумфираха със златото.

Най-резултатна в мача бе Моника Кръстева от Левски, която отбеляза 30 точки (5 аса, 1 блокада, 56 % в нападение). Откъм блокада Левски бе като истинска стена със 17 точки на този елемент срещу само 5 за Славия. За тима на "белите" Александра Миланова се отличи с 23 (1 ас, 1 блокада, 57 % в атака).

В малкия финал тимът на Казанлък победи ЦСКА с 3:0 (25:20, 25:19, 25:21). С това „розите“ взеха бронзовите отличия, а миналогодишният първенец – ЦСКА остана на почетното четвърто място.