Жителите на столицата се забавляваха с множество спортове в Борисовата градина

Хиляди софиянци отпразнуваха „Спортувай в твоя град“ - 1
Снимка: sofia2018.bg

Жителите на София прекараха незабравими мигове по време на втория спортен празник „Спортувай в твоя град“, който се състоя около Националния стадион „Васил Левски“.

Пред погледите на хиляди предпочели в почивния ден природата и зеленината на Борисовата градина, над 500 участници стартираха в популярни сред младите и характерни за градската среда спортове – баскетбол 3 х 3, скейтборд, стрийт ВМХ, блейд (ролкови кънки), катерене по стена, атлетически крос и колоездачен крос, както и в състезания по фехтовка. Фестивалът бе част от програмата на инициативата София – Европейска столица на спорта 2018, съобщава www.sofia2018.bg.

При огромен интерес преминаха турнирите по баскетбол 3 х 3, като над 300 ученика показаха страхотни умения на игрищата. Баскетболните състезания в „Борисовата градина“ бяха и част от Градските първенства в различните възрастови групи при младите. При момичетата до 14 г. шампиони станаха „Шампион“, които победиха на финала „Олимпия“. В същата възрастова група при момчетата триумфираха „Левски“, следвани от „Академик 17“ и „Буба“. При момчетата до 16 г. на първо място завършиха „Академик 17“, сребърните медали отидоха при „Буба“, а трета позиция заеха „Левски“.

Деян Атанасов отново демонстрира отлична спортна форма и за втора поредна година спечели атлетическия крос, в който взеха участие около 150 души.