• ролан гарос-
  • четвъртфинал

Следващият съперник на сърбина ще е Томаш Бердих

Джокович се класира за четвърфиналите на "Ролан Гарос" - 1

Номер 1 в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Сърбинът се наложи над поставения под номер 14 в основната схема на надпреварата Роберто Баутиста Агут (Испания) с 3:6, 6:4, 6:1, 7:5.

Срещата започна вчера, но беше прекъсвана два пъти поради дъжд и в крайна сметка всичко трябваше да се реши днес.

Доиграването продължи 71 минути, а Джокович обърна развоя на мача, спечелвайки без особени затруднения втория и третия сет. Испанецът успя да поведе в четвъртата част с пробив и 4:2 гейма, но лидерът в световната ранглиста взе 5 от следващите 6 гейма и продължава похода си към първа титла на "Ролан Гарос".

На четвъртфиналите Джокович ще се изправи срещу Томаш Бердих, който победи Давид Ферер с 6:3, 7:5, 6:3.