11 Юни, 2016 18:59, обновена 11 Юни, 2016 21:01 2 862 0

Уелс дебютира с успех на европейско първенство

• словакия-
  • евро 2016

Бейл и Робсън-Кану донесоха историческата победа на "драконите"

Уелс дебютира с успех на европейско първенство - 1

Уелс дебютира с победа участието си на европейски първенства, след като в мач от Група „В“ на Евро 2016 се наложи с 2:1 над Словакия в равностоен и оспорван мач. За словаците това също беше първа среща на континентален шампионат. В герой за „драконите“ се превърна резервата Хал Робсън-Кану, който вкара победния гол само 11 минути след появата си на терена.

Така Уелс започна с победа участието си на Евро 2016 и вече се настройва за очаквания сблъсък с Англия на 16 юни в Ланс. Мачът предизвиква сериозен интерес не само на Острова, но и в цял свят. В следващия си мач Словакия ще играе срещу Русия на 15 юни в Лил.

„Драконите“ получиха неприятен удар точно преди началото на двубоя, след като титулярният вратар Уейн Хенеси получи мускулен спазъм на гърба и не може да вземе участие в срещата.

Марек Хамшик е голямата звезда на линия за Словакия, а Мартин Шкъртел ще носи капитанската лента.

Първата опасност в мача беше за Словакия. Марек Хамшик проби през центъра на защитата на Уелс, преодоля вратаря Уорд и стреля към празната врата, но Бен Дейвис с шпагат изби в корнер.

"Драконите" обаче първи стигнаха до гол. В 10-ата минута Гарет Бейл се разписа при изпълнение на пряк свободен удар, като за това помогна и лошата намеса на Матуш Козачик.

След час игра Словакия стигна до изравнителен гол. Селекционерът Ян Козак направи двойна смяна и само минута след появата си в игра Ондрей Дуда вкара за 1:1.

Уелс възстанови аванса си девет минути преди края. Резервата Хал Робсън-Кану прати топката във вратата на Словакия след асистенция на Арън Рамзи. Нападателят на Рединг се разписа само 11 минути след появата си на терена.

Пет минути по-късно словаците бяха близо до ново изравняване, но ударът с глава на Адам Немец се отби от гредата.

Уелс: Дани Уорд, Бен Дейвис, Нийл Тейлър, Джеймс Честър, Ашли Уилямс, Крис Гънтър, Джо Алън, Дейвид Едуардс, Джонатан Уилямс, Гарет Бейл, Аарън Рамзи.

Словакия: Матуш Козачик, Душан Швенто, Мартин Шкъртел, Ян Дюрица, Петер Пекарик, Патрик Хрошовски, Марек Хамшик, Юрай Куцка, Владимир Вайс, Роберт Мак, Михал Дюриш.

Рефер на двубоя е Свейн Одвар Моен от Норвегия.