13 Юни, 2016 21:00, обновена 13 Юни, 2016 20:53 858 0

• битка-
  • точки

Двата тима завършиха при резултат 1:1 на Стад дьо Франс

Ирландия и Швеция поделиха точките в здрава битка - 1

Ирландия и Швеция не се победиха, завършвайки 1:1 в първия си мач от група "Е" на Евро 2016.

Първото полувреме на „Стад дьо Франс“ определено бе в полза на ирландците. Възпитаниците на Мартин О'Нийл имаха предимство над коравия си съперник и именно те бяха тези, които създадоха по-чистите положения за гол преди почивката.

В 18-ата минута Киърън Кларк стреля с глава, засичайки центриране от корнер, но Джон О'Шей не успя да засече топката от близко разстояние. В 29-ата Роби Брейди овладя топката малко извън наказателното поле на шведите и отправи хубав изстрел, който обаче мина на сантиметри над вратата на Исаксон.

Секунди след това нов шанс за Ейре пропусна и Джеф Хендрик. Той стреля технично, но за нещастие на хилядите ирландци по трибуните ударът му срещна напречната греда.

Малко след почивката логичното все пак се случи и Ирлания поведе в резултата. В 48-ата минута Уес Хулахан бе оставен непокрит в пеналта и откри със силен шут, не оставяйки никакви шансове на шведския вратар.

Шведите се поокопитиха след допуснатото попадение и изравниха играта, но и двата тима трудно стигаха до чисти положения. Все пак щастието им се усмихна и при едно остро центриране на Златан Ирахимович Киърън Кларк засече неволно топката в собствената си мрежа - 1:1.

В 22:00 часа българско време е дербито между другите два тима в групата - Белгия и Италия.