18 Юни, 2016 17:55, обновена 18 Юни, 2016 17:50 976 0

• ейре

Червените дяволи отнесоха тима на Мартин О'Нийл с 3:0

Белгийците се развихриха срещу Ейре - 1
Снимки: БТА/АР

Белгия се "върна в играта" на Евро 2016, разбивайки бойкия тим на Ирландия с класическото 3:0. Така "червените дяволи" записаха първите си три точки в надпреварата, след загубата от Италия с 0:2 на старта.

Първото полувреме завърши без попадения в някоя от двете врати, но веднага след почивката Белгия, която не бе вкарвала гол на еврофинали от 2000-ата година насам, се "отпуши".

В 48-ата минута Ромелу Лукаку откри резултата с хубав фалцов удар извън наказателното поле, а в 61-ата Аксел Витсел удвои. Десетина минути след това Лукаку отбеляза и второто си попадение в срещата, оформяйки крайното 3:0.