2 Юли, 2016 21:58, обновена 5 Юли, 2016 10:52 4 014 1

Германия на полуфинал след драма с дузпи

• евро 2016-
  • четвъртфинал

Двата тима не се победиха в редовното време и завършиха при резултат 1:1

Германия на полуфинал след драма с дузпи - 1

Германия постигна историческа победа със 7:6 след дузпи над Италия в четвъртфинален мач на Евро 2016, игран стадион "Стад дьо Бордо".

Двата отбора изиграха много скучно за своите стандарти първо полувреме, в което действаха прекалено предпазливо. Попадение на Бастиан Швайнщайгер беше отменено заради нарушение в атака, а секунди преди паузата Боатенг попречи на Стураро да отбележи.

Бундестимът вдигна оборотите след почивката и в средата на второто полувреме Месут Йозил разстреля Джиджи Буфон отблизо след подаване на Йонас Хектор, но в 78-ата минута Леонардо Бонучи изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джером Боатенг в наказателното поле.

Двубоят влезе в продължения, в които момчетата на Йоги Льов имаха игрово предимство, но не създадоха нито едно чисто положение и дузпите трябваше да определят победителя.

Прави впечатление, че селекционерът на световните шампиони Йоги Льов залага на трима централни защитници и двама типични бека, копирайки системата на игра на колегата си Антонио Конте.

В първите 10 минути на срещата и двата тима играят предпазливо и изчакват съперника. Бундестимът владее повече топката и се опитва да пробие Италия по крилата. "Адзурите", от своя страна, дебнат на контраатака.

В 15-ата минута принудителна смяна в състава на Германия. Сами Кедира напуска терена след съприкосновение с Джорджо Киелини. Бастиан Швайнщайгер се появява на терена.

В 19-ата минута Матс Хумелс "опъна" идеален дълъг пас към Марио Гомес, който свари защитата на Италия неподготвена. Нападателят обаче, не успя да овладее кълбото.

Наставникът на "Скуадра адзура" Антонио Конте отново е изключително колоритен край тъчлинията. Той се вълнува от всяка една ситуация, която се случи на терена.

В 26-ата минута Швайнщайгер отбеляза попадение във врата на Буфон. То обаче бе отменено заради нарушение от страна на легендарния халф.

Първото полувреме от дългоочаквания сблъсък не предлага доста интересни моменти на зрителите. Тактическата битка се води навсякъде по терена. Твърдите влизания преобладават.

В 42-ата минута остро центриране отляво донесе опасност пред вратата на Джиджи Буфон. Първо Кроос не успя да овладее, след това и Мюлер не успя да отправи удар.

Отговорът на Италия не закъсня. Дълго подаване от страна на Бонучи намери Джакерини на самата аут линия, който центрира остро. Там обаче нямаше кой да засече топката.

Втората част започна без промени в съставите на двата тима.

В 53-ата дойде най-чистото положение за гол. Томас Мюлер успя да залъже защитник на Италия и отправи хубав изстрел, но Флоренци изчисти от голлинията.

63-та мин - гол за Германия. След чудесен пробив отляво последва центриране, което достигна до Месут Йозил. Той бе безпощаден и отбеляза за 1:0 в полза на Германия.

В 68-ата минута Бундестимът бе близо до втори гол, но техничният удар с пета на Гомес бе отразен от Буфон.

Втора принудителна смяна за Германия. Гомес има физически проблеми и напуска за сметка на Юлиан Дракслер.

В 73-ата минута Италия бе близо до изравнително попадение. След добър пробив на Де Шилио и центриране Грациано Пеле отправи силен изстрел, но топката премина покрай вратата на Нойер.

Дузпа за Италия в 76-ата минута. Киелини продължи топката с глава след центриране в наказателното поле на Бундестима, а Боатенг удари топката с ръка.

77-ма минута - гол за Италия. Бонучи отбелязва дузпата.

В 88-мата минута Де Шилио пробва късмета си от далечно разстояние, но ударът му премина покрай вратата на Бундестима.

Двата тима не успяха да се победят в редовните 90 минути и ще стане свидетели на две продължения по 15 минути.

В 106-ата минута неразбирателство пред вратата на "Скуадра адзура" доведе до опасност, която замалко да се превърне в гол за Германия.

И допълнителни 30 минути не излъчиха победител и следват дузпи.