• медали-
  • състезание

Над 900 спортисти от 13 държави взеха участие в турнира в "Камчия"

Родните каратеки с куп медали - 1

За десета поредна година Българска Карате Киокушин Федерация беше домакин на Международен технически лагер, който се проведе от 3 юли до 10 юли в курортния комплекс "Камчия".

В юбилейното издание, което БККФ организира заедно със Световния Киокушин Съюз (KWU), участие взеха над 900 спортисти от 13 държави – България, Япония, Азербайджан, Русия, Беларус, Украйна, Босна и Херцеговина, Германия, Гърция, Словения, Франция, Полша и Сърбия.

Всички спортисти вече се разотидоха по родните си места, но остават с позитивни емоции от турнира, които ще ги държат дълго време. Това важи най-вече за тези, които станаха победители в различните състезания и категории – конкурс по красота, вечерта на талантите, турнир по футбол, международно състезание по киукошин.

Там родните спортисти за пореден път затвърдиха високата си класа и при жените Мариела Любенова и Валерия Лозанова грабнаха първите две места. В категория до 60 кг (родени 2001 и 2002 г.) победител стана украинецът Юрий Русын, а след него се наредиха българите Дилиян Димитров, Иван Георгиев и Денис Сабри.

В категория над 60 кг победител стана руснакът Александър Пушкарев, следван от сънародника ни Алекс Вълев. В тежка категория златото отиде за Лев Домашенко (Русия/Урал), следван от Владислав Герасимов (Русия/Самара) и т.н.

Бургазлийката Рая Димитрова пък спечели вечерта на талантите с прекрасния си танц, а след нея се наредиха други българи – Андреян Добрев и Пламен Пенев (битбокс), Пейти Димитрова (песен) и Валентин Маринов (рап). Турнирът по футбол отново беше спечелен от наши сънародници.