28 Септември, 2016 09:33, обновена 28 Септември, 2016 09:34 619 0

Канада поведе срещу Европа във финала на Световната купа

• световна купа-
  • хокей

"Кленовите листа" надиграха сборния отбор с 3:1

Канада поведе срещу Европа във финала на Световната купа - 1

Канада надигра сборния тим на Европа с и поведе с 1:0 победи във финала на Световната купа по хокей на лед. В Торонто "кленовите листа" се наложиха с 3:1.

Нападателното трио на канадците в лицето на Сидни Кросби, Брад Мърчант и Патрис Бержерон отново бе на нужното ниво и заедно с помощта на стража на тима Кери Прайс, спасил цели 32 удара, те стигнаха до крайния успех в срещата.

Мърчант откри 2 минути и 33 секунди след началния сигнал, а в 13:20 мин. Стив Самкос направи 2:0. Във втората третина Европа върна едно попадение чрез словака Томас Татар, но Бержерон сломи надеждите им с трети гол в последната част.

Следващият сблъсък между Канада и Европа е в четвъртък, отново в Торонто. Играе се до два успеха от три мача.