• меси-
  • примера-
  • валера

Разликата между „каталунците” и Реал (М) вече е цели 6 точки

Шампионът на Испания Барселона допусна първо поражение от началото на сезона след 0:1 като гост на Хетафе в двубой от 14-ия кръг на Примера.

Барселона изигра най-слабия си мач този сезон.

Играчите на Барса нямаха никакви свободни пространства да комбинират. Бековете на мадридчани вършеха отлична работа, като влизаха навътре в полето и пресираха халфовете на противника.

След като през първото полувреме, Меси и компания не създадоха почти нищо опасно, в самото начало на втората част Давид Вия бе много близо до гола, но ударът му с глава мина малко над вратата.

Така неусетно се стигна до 67-ата минута, когато Хуан Валера засече с глава центриране от корнер и изведе Хетафе напред.

Барса се хвърли в атака, но трудно създаваше положения пред вратата на Моя . Наред с това „каталунците” оставяха много свободни пространства в защита, като Мику имаше отличен шанс да реши мача в 86-ата мин, но вместо да подаде на свободния Пердо Риос, реши да играе сам и сбърка.

В 90-ата мин. гол на Лео Меси бе отменен заради съмнителна засада. Аржентинецът сякаш направи двойно с Кейта и вкара топката във вратата. На повторението обаче се видя, че Меси всъщност не подава на Кейта, а това прави защитник на мадридчани в опита си да избие топката.

В добавеното време и късметът спря гостите. Меси бе изведен в чиста позиция, но ударът му срещна страничната греда и с това завърши битката на стадион „Алфонсо Перес” в Мадрид.

След този кръг, лидерът в подреждането Реал вече има преднина от цели 6 точки пред Барса 2 седмици преди „Ел Класико" на „Сантиаго Бернабеу".

Както вече се разбра, „белите” спечелиха своя мач в столичното дерби срещу Атлетико (Мадрид) с ефектното 4:1. Хетафе пък без съмнение удари сериозно рамо на своите съграждани, като в същото време победата над Барса отдалечи отбора и от зоната на изпадащите в испанската Ла Лига.