• витес-
  • айндховен
Драма в Холандия - Твенте аут за Купата - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС
ПСВ Айндховен се класира за четвъртфиналите на Купата на Холандия, след като отстрани носителя на трофея Твенте с 2:1 като гост след продължения. Герой за “филипсите” стана словенският нападател Тим Матавж, който вкара и двата гола за тима си.

На вратата на действащия носител на Купата на Холандия Твенте, бе националът Николай Михайлов. От другата страна пък, за ПСВ титуляр бе Станислав Манолев, който също изигра цял мач.

Редовното време на мача завърши при резултат 0:0, а Матавж откри резултата в 102-ата минута. Осем минути по-късно резервата Марк Янко изравни от дузпа. Втори гол на Тим Матавж в 114-ата минута предотврати изпълнението на дузпи.

В другия мач от турнира, игран в четвъртък, Станли Абора вкара в последната минута и донесе на елитния Витес успеха с 2:1 над ФК Айндховен.