• суарес-
  • паулиньо-
  • златна обувка

Луис Суарес и Паулиньо с по два гола за каталунците срещу Депортиво

Барселона загря с убедителна домакинска победа над Депортиво (Ла Коруня) с 4:0 преди Ел Класико с Реал (Мадрид) в Примера дивисион след седмица. Преди началото на двубоя Лео Меси показа новата си "Златна обувка" за голмайстор в Европа за изминалия сезон, но не успя да се разпише в този мач, нацелвайки на три пъти гредите.

Каталунците доминираха очаквано на своя „Камп Ноу” и взеха аванса от две попадения през първата част, след като точни бяха Луис Суарес (29) след пас на Лионел Меси и Паулиньо (41) след добавка при греда на Меси. В 37-ата минута между двата гола Меси шутира силно и прати топката в напречната греда.

След почивката футболистите на Ернесто Валверде подпечатаха трите точни с нови два гола, дело отново на реализаторите от първото полувреме и то в същия ред. Първо Луис Суарес (47) вкара втория си гол в мача, а след това направи и бразилецът Паулиньо (75), оформил крайния резултат след нова добавка при греда на Жорди Алба. Пак между двете попадения в 67-ата Меси тресна трета греда, този път след пряк свободен удар.

Това бе 13-и успех за Барселона от 16 кръга до момента, като тимът продължава да е лидер с 42 точки и 6 повече от Атлетико (Мадрид). Депортиво (Ла Коруня) е на 17-а позиция с 15 точки и на 3 над опасната зона.