• наказани-
  • белек-
  • отнети съдийски права-
  • контрола

Реферът се представял за Райчо Райчов от Сливен, дал ненужно 10-минутно продължение на срещата

Срам: Български съдия с фалшива самоличност свирил европейски мач - 1
Снимка: bgreferee.org

В пореден скандал се замеси бившият вече пловдивски рефер Лъчезар Йонов.

Скандалният рефер  ръководил контролата Вердер – АЗ Алкмаар (2:1) под фалшиво име.

Арбитърът, на когото преди година бяха отнети съдийските права, се представил като Райчо Райчев от Сливен.

И така с чужда самоличност Лъчезар Йонов и асистентите му – Емил Митев и Петър Тарълов извели двата отбора на един от терените в турския курорт Белек, съобщава сайтът www.bgreferee.org.

Тримата, които са извадени от всички съдийски ранглисти в България, позират гордо от фоторепортажите в сайтовете на Вердер и АЗ Алкмаар, като са махнали емблемите на БФС от екипите си.

Същата тройка се прочу миналата година, когато бяха разкрити как са пътували до Южна Америка, за да ръководят срещи в Аржентина и Венецуела.

Именно това беше причината да бъдат наказани завинаги – Йонов беше ръководещ съдия в „Б" група, а Митев и Тарълов – асистенти в „А"- група.

Не е ясно сега по какъв начин Лъчезар Йонов и съгражданите му са получили наряд за толкова престижна контрола на турска земя.

Недоумение след мача изразиха и от двата отбора, след като Йонов дал 10 минути продължение на мача, без да има причина.

Още на 4-ата минута и от двете скамейки започнали да подканят рефера да свири края на двубоя, в 97-ата минута вратарят на холандците също изразил недоумение, въпреки че отборът му имал шансове да изравни. И така до 100-ата минута.

А треньорът на Вердер Томас Шааф иронично подхвърлил, че се чудел дали българинът може да продължи мача до закуската утре.

Най-учуден от цялата ситуация e истинският Райчо Райчев. Сливенският рефер останал втрещен като прочел какви ги е вършил в Турция.

„Не съм мърдал от Сливен и това лесно може да се провери. Няма да оставя нещата така. Злоупотребили са с името ми и това не е случайно. Името ми фигурира в ранглистата на "Б" група, въпреки че през есента не съм ръководил мачове, тъй като бях контузен.

Много е подло това, което са направили, възмутен съм", заяви пред bgreferee.org Райчев.