• лига европа-
  • лацио-
  • гнохера

Румънците победиха с минималното 1:0

Стяуа излъга у дома Лацио с 1:0 в първия 1/16-финален сблъсък помежду им в турнира Лига Европа.

Румънският гранд не допусна попадение и в същото време успя да преодолее противниковата защита само веднъж. В герой за тима от Букурещ се превърна френският нападател Харлем-Еди Гнохера (29), популярен още като Бизона заради мощната си физика, пише "Блиц".

Лацио можеше да изравни още през първата част след удар с глава на Сергей Милинкович-Савич, но топката срещна напречната греда.

След почивката нито един от тимовете не реализира попадения и резултатът остана непроменен.

Реваншът е след седмица на 22 февруари от 20:00 часа българско време в Рим.