Ливърпул е на крачка от финала в Шампионска лига

• фирмино-
  • джеко-
  • шампионска лига

"Мърсисайдци" размазаха Рома с 5:2

Ливърпул победи гостуващия Рома с 5:2 в първата среща от полуфиналния им сблъсък в Шампионската лига и си осигури добър аванс преди реванша в Рим. Въпреки това, англичаните трябва доста да внимават, тъй като на четвъртфиналите италианците паднаха идентично в Барселона с 1:4, но след това на своя земя сензационно спечелиха с 3:0.

Поради тази причина ответната среща другата седмица се очертава като повече от интересна, още повече, че Рома няма допуснат гол у дома през този сезон в най-комерсиалния турнир.

Мърсисайдци смачкаха „вълците” до 80-ата минута (5:0) и можеха да обезсмислят ответния мач, но след излизането от игра на звездата им Мохамед Салах инкасираха две бързи попадения. В последните минути гостите дори натикаха играчите на Юрген Клоп в тяхната половина и имаха шансове да върнат още голове, но не успяха. Салах (36, 45+1) и Фирмино (61, 69) вкараха по два гола за домакините, а един добави Мане (56). Джеко (81) и Пероти (85-дузпа) пък се разписаха за гостите.