• лига европа-
  • лаказет-
  • гризман

"Артилеристите" играха с човек повече 80 минути, но не стигнаха до победата

Считаните предварително като фаворити за трофея Арсенал и Атлетико (Мадрид) завършиха 1:1 в първия си двубой от полуфиналите на Лига Европа. Това бе последен европейски мач на "Емирейтс" за мениджъра на домакините Арсен Венгер, който напуска след края на сезона.

Гостите играха почти цял мач в намален състав след изгонването на хърватина Шиме Върсалко още 10-ата минута след два жълти и червен картон. Александър Лаказет (61) даде аванс на „топчиите“, които доминираха при числения си превес, а в края Антоан Гризман (82) ги шокира с изравнителен гол за „дюшекчиите“ на чужд терен, пише "Блиц".

„Артилеристите“ стартираха с вихрени атаки и още в 6-ата минута след центриране на Дани Уелбек и удар на Александър Лаказет топката облиза гредата. Минута по-късно Ян Облак спаси удар на Лаказет.

В 10-ата минута Шиме Върсалко получи втори жълт картон за нарушение в центъра на терена срещу Лаказет и гостите останаха с човек по-малко на терена. Минута след това съдията прати на трибуните треньора на гостите Диего Симеоне, който реагира бурно при нарушение на Белерин срещу играч на „дюшекчиите“.

При числен превес „топчиите“ очаквано имаха инициативата, а удари на Джак Уилшър с глава и Начо Мореал не намериха целта. В 33-ата минута Антоан Гризман от гостите отправи точен далечен удар, а след това Оспина спаси и още един шут на френския нападател.

След почивката домакините материализираха най-накрая численото си превъзходство с гол на Алексанър Лаказет (61), който се разписа с глава след центриране на Джак Уилшър.

Арсенал продължи да търси още един гол, а гостите търпеливо изчакваха своя миг. Той дойде осем минути преди края, след като Антоан Гризман (82) преодоля сънародника си Лоран Кошчиелни и сам срещу Оспина не сгреши за 1:1. Колумбийският страж първо спаси удара на французина, който догони топката и я насочи във вратата.