• райън гигс-
  • хавиер ернандес-
  • гарет кейхил-
  • димитър бербатов

Отборите сътвориха супердерби с 6 гола, 2 дузпи и куп спорни съдийски отсъждания

Супердербито на кръга в Англия между Манчестър Юнайтед и Челси завърши без победител - 3:3.

За сметка на това "Стамфорд Бридж" видя едно истинско зрелище, което предложи на феновете футболна драма с 6 гола, 2 дузпи, няколко спорни съдийски решения и много много футбол.

Лондончани започнаха със самочувствие и макар че първата част изглеждаше напълно равностойна Челси се оттегли на почивката с гол аванс.

В 36-ата минута Даниел Стъридж нахлу по десния фланг, преодоля Патрис Евра, след което от аутлинията опита да подаде към свой съотборник, топката рикошира в крака на Еванс и влезе във вратата за 1:0.

Втората част отново започна по-добре за домакините и те бързо утроиха преднината си след попадения на Хуан Мата и втори автогол - на Рио Фърдинанд.

Още в първата атака за второто полувреме Фернандо Торес центрира отдясно, а Хуан Мата посрещна топката от воле в наказателното поле и прати топката под напречната греда на безпомощния Давид Де Хеа.

Само четири минути по-късно Челси вкара и трети гол. Този път Мата центрира от пряк свободен удар, а Давид Луиш засече с глава, след което топката рикошира в защитнка на "червените" Рио Фърдинанд и отново попадна в мрежата зад Де Хеа.

Оттук нататък "червените дяволи" нямаше какво да губят и се хвърлиха в атака.

Това определено даде желания резултат и доведе до фамозен частичен обрат.

Изравняването стана чрез два гола на Рууни от дузпи и попадение на Хавиер Ернандес - Чичарито, след феноменално центриране на ветерана Райън Гигс, 5 минути преди края на редовното време.

В 57-ата минута Евра падна в наказателното поле след съприкосновение със Стърдиж. Този път Хауърд Уеб реши да отсъди дузпа, която бе бурно оспорвана от домакините. Уейн Рууни изпълни перфектно 11-метровия наказателен удар, с което намали - 3:1.

Десет минути по-късно Хауърд Уеб скандализира с ново решение да отсъди дузпа в полза на гостите. Този път това стана, след като Уелбек потърси крака на Иванович в наказателното поле и падна, което бе достатъчно за арбитъра, независимо че бранителят на Челси не направи никакво нарушение. Рууни отново бе точен - 3:2.

В 84-ата минута появилият се като резерва Чичарито изравни, засичайки с глава центриране на Райън Гигс и чудото се случи - Юнайтед изравни, след като изоставаше с 3:0.

Страхотно спасяване на Де Хеа в добавеното време лиши Челси от победата, след като испанецът изби перфектно изпълнен пряк свободен удар от Мата.

Малко след това стражът на гостите изби и силен удар на Кейхил и резултатът в крайна сметка остане непроменен.

Българският нападател Димитър Бербатов бе нарезервната скамейка, но не взе участие в срещата.

Новото попълнение на Челси Гарет Кейхил дебютира за лондончанин на мястото на контузения Джон Тери.

След това реми Юнайтед остава на две точки зад лидера Манчестър Сити.

Челси от своя страна за пореден път бе неубедителен, пропиля преднина от 3 гола и заема 4-ото място в Англия.