• втора лига-
  • професионален футбол-
  • котев

Тимът се класира за Втора лига

ЦСКА 1948 се класира за Втора лига и вече е със статут на професионален отбор, след като в 32-ия кръг на Югозападната Трета лига разби Германея (Сапарева баня) със 7:1.

"Червените" наложиха натиск от самото начало, като поведоха в резултата в 13-ата минута, когато Петко Петков вкара за 1:0. В 28-ата минута Кирил Котев заби второ попадение за ЦСКА 1948. Андон Гущеров вкара два гола в 34-ата и 47-ата минута, правейки 4:0. Нов гол на Петко Петков направи резултата 5:0 в 52-ата минута, а в 65-ата минута почетно попадение за Германея вкара Алек Манолов. Нови две попадения паднаха за "червените" в последните минути, като те бяха дело на Йоан Маринов (82) и Николай Хаджиниколов (90+2).

След този успех ЦСКА 1948 остава на първото място в Югозападната Трета лига с актив от 88 точки, като е недостижим за втория Хебър (82) два кръга преди края, пише "Блиц".