• ковачев-
  • първа лига-
  • ахмедов

Домакините се справиха със Септември

Дунав срази Септемри с 2:0 в първия мач от шестия кръг в Първа лига и записа втори домакински успех за сезона. Мартин Ковачев (69) и Ахмед Ахмедов (75) донесоха трите точки за „драконите“, които нанесоха трето поредно поражение на съперника и го задминаха във временното класиране. Гостите играха в намален състав от 57-ата минута, когато Иван Стоянов бе изгонен след втори жълт картон.

Домакините започнаха вихрено и още във 2-ата минута Христо Попадийн центрира опасно в наказателното поле на гостите и Валентин Галев боксира. Четири минути след това Глаусио Силва шутира силно от близка дистанция и Галев спаси с вещина. В осмата минута пък Божидар Балджийски центрира от фаул и Георги Динков засече топката, пращайки я в гредата. След това атаката продължи и се стигна до гол, отменен заради засада на Динков. Бурята от атаки пред вратата на гостите продължи и в десетата минута Божидар Васев центрира опасно отляво, а Ковачев не успя да засече добре топката и я прати в аут. До края на първата част „драконите“ продължиха да доминират, но опасните положенията пред вратата на Галев намаляха. В 42-ата минута Галчев от гостите центрира в наказателното поле и Диаби отправи удар с глава, но не намери целта.

След почивката в 57-ата минута Септември остана в намален състав, след като Иван Стоянов игра с ръка пред наказателното поле и получи втори жълт картон. Дунав материализира численото си превъзходство на терена в 69-ата минута, когато Мартин Ковачев се разписа от близка дистанция за 1:0. Четвърт час преди края след центриране от фаул Ахмед Ахмедов засече топката и я вкара във вратата на гостите за 2:0. В 81-ата минута Дунав можеше да направи разликата и класическа. Удар на Балджийски бе спасен от Галев, а при добавката Светослав Ковачев нацели страничната греда. До края на мача не се случи нищо интересно и домакините се поздравиха с трите точки.

Така Дунав спечели важни 3 точки и вече има 6 на осмата позиция преди останалите срещи от кръга. Септември е с 4 точки на 12-о място във временното класиране.