• суарес-
  • шампионска лига
Арсенал излъга Ливърпул в последните минути - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Нападателят на Арсенал Робин ван Перси изведе тима си до уникален обрат на "артилеристите" срещу Ливърпул. Той бе точен в 30-ата минута на двубоя, изпреварвайки Джейми Карагър за центриране на Бакари Саня, с което възстанови ремито. След 90-ата минута с невероятно воле той направи обрата пълен, попарвайки трибуните на "Анфийлд".

Отборът на Ливърпул поведе на Арсенал с 1:0 в първото дерби от 27-ия кръг на Висшата лига. Попадението в полза на мърсисайдци бе дело на бранителя на гостите Лоран Косчелни , който засече центриране на Джордан Хендерсън в собствената си врата. Срещата е една от преките битки за последното четвърто място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Ливърпул определено можеше да съжалява повече, след като изпусна редица положения да се разпише преди почивката. В 20-ата минута на мача нападателят на Ливърпул Дирк Каут изпусна дузпа за домакините. Войчех Шчесни спаси удара на холандеца от бялата точка, след което се намеси и при добавката. Наказателният удар бе отсъден за фаул на Шчесни срещу Луис Суарес.