• кесие-
  • сусо-
  • кастийехо

"Росонерите" победиха Сасуоло с 4:1

След три поредни равенства за първенство Милан се върна на победния път и спечели убедително с 4:1 при гостуването си на Сасуоло в предпоследната среща от седмия кръг в Серия „А“. Гостите бяха без контузения си голмайстор Гонсало Игуаин.

Домакините владееха повече топката в процентно съотношение през целия мач и ударите бяха поравно към двете врати, но футболистите на Дженаро Гатузо показаха по-точен мерник. След пропуски на Сусо, който нацели гредата за гостите, и Ди Франческо от домакините Франк Кесие се разписа за 0:1, а това бе единственият гол за първата част.

Малко след почивката Сусо удвои аванса на „росонерите“ след асистенция на Бонавентура. Кастийехо направи разликата класическа след подаване на Хакан Чалханоглу и последва отпускане в редиците на гостите. Филип Джуричич намали след асистенция на Роджерио, но това бе всичко, до което домакините от Реджо Емилия успяха да стигнат. Пи тази ситуация имаше нарушение на Боатенг срещу Алесио Романьоли, но реферът не отмени попадението. В добавеното време Сусо вкара втори гол и оформи крайния резултат.

Така Милан регистрира четвърта победа в последните си пет мача срещу Сасуоло за първенство – още едно равенство 1:1 от април тази година. „Росонерите“ обаче записаха едва втори успех за сезона и са десети с 9 точки. Сасуоло допусна второ поражение и е пети с 13 точки.