• лига европа-
  • спортинг лисабон-
  • уелбек

"Артилеристите" се наложиха над Спортинг Лисабон с 1:0

Отборът на Арсенал постигна трета поредна победа в група "Е" на Лига Европа и общо 11-та във всички турнири. "Артилеристите" надделяха като гост с минималното 1:0 на Спортинг (Лисабон).

С победата си отборът на Унай Емери събра 9 точки и продължава да бъде лидер в класирането. Единственият гол в двубоя отбеляза Дани Уелбек в 77-ата минута.

В другия мач от групата Ворскла (Полтава) победи като гост с 1:0 ФК Карабах със Симеон Славчев в състава и записа първи три точки групата. Българинът изигра 58 минути на терена, след което беше заменен.

Карабах остава на дъното без актив и без отбелязан гол.