Манчестър Сити разпиля Саутхямптън

"Гражданите" продължават без загуба от началото на сезона

Публикувана: 5 Ноември, 2018 09:54
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 364

Манчестър Сити размаза поредния си съперник във Висшата лига и продължава без загуба от началото на сезона. "Гражданите" победиха Саутхямптън с 6:1 в среща от 11-ия кръг на Висшата лига и по този начин се върнаха на върха в класирането като имат 29 точки. Срещата на "Етихад" започна вихрено и още в 6-ата минута Худ си вкара автогол, давайки преднина на домакините.

Канонадата пред вратата на "светците" продължи и в 12-ата и 18-ата минута нови голове отбелязаха Агуеро и Давид Силва, правейки резултата класически.

Попадение от дузпа на Дани Ингс направи резултата 3:1 в 30-ата минута, в добавеното време на първата част Стърлинг отново даде преднина от 3 гола на своя тим.

Шестият гол в срещата падна в 67-ата минута и отново бе дело на Рахийм Стърлинг - 5:1.

Въпреки огромната преднина, Сити не спря да атакува и в 90-ата минута вкара поредния гол на своя съперник чрез Лирой Сане, който оформи крайното 6:1.

След успеха "гражданите" се завърнаха на върха с актив от 29 точки, като вече са с две пред втория Челси и третия Ливърпул. Саутхямптън пък е шестнадесети с едва 7 пункта.