• жиру-
  • хъдсън-одой-
  • мората

Лондончани се наложиха с 4:0 над гръцкия си съперник

Челси продължава да върви без грешка в груповата фаза на Лига Европа. Тимът на Маурицио Сари надделя с 4:0 като домакин на ПАОК и е с пълен актив от 15 точки след 5 изиграни срещи.

Мениджърът на лондончани даде почивка на почти всички титуляри, но това не се отрази на играта на тима.

Още в 7-ата минута бившият тим на Димитър Бербатов остана с намален състав. Централният защитник Хачериди изпусна Жиру, който се откъсваше сам срещу вратаря, и го повали пред наказателното поле. За действието си той получи заслужен червен картон.

Челси с лекота стигаше до вратата на Пасхалакис, а след няколко пропуска падна и първото попадение. Оливие Жиру получи хубав пас от Педро в 27-ата минута и останал непокрит прати топката в десния ъгъл - 1:0.

Отново французинът уби всякаква интрига в мача в 37-ата минута. Фабрегас изведе Жиру зад защитата, а той с хладнокръвно изпълнение прати топката до гредата за 2:0.

През второто полувреме гръцкият тим опита да намали темпото, за да не получи много голове, но Челси търсеше и трето попадение. То падна след час игра и негов автор беше Калъм Хъдсън-Одой. Острието майсторски насочи топката покрай плонжиралия Пасхалидис за 3:0 в 60-ата минута.

В 78-ата минута заменилият малко по-рано Жиру - Алваро Мората, реализира с глава след перфектно центриране от десния фланг на Хъдсън-Одой и оформи крайното 4:0.

ПАОК заема последното място с 3 точки. БАТЕ Борисов и МОЛ Види заемат съответно втора и трета позиция с по 6 точки.