• кака-
  • жозе моуриньо
Класически Реал разпиля Апоел, гледа към 1/2-финалите на ШЛ - 1
Снимка: Апоел-Реал (М), ЕПА/БГНЕС

Испанският гранд Реал Мадрид разгроми като гост с класическото 3:0 сензацията от Кипър АПОЕЛ Никозия в първа четвъртфинална среща от Шампионската лига.

До почивката „белия балет” не достигна до попадение, а Апоел така и не създаде нищо по-интересно пред Икер Касияс и така след 45 минути игра резултатът бе 0:0.

И втората част започна като първата-играчите на АПОЕЛ не застрашиха нито веднъж сериозно вратата на Икер Касийяс, но се защитаваха много успешно.

Въпреки бетона, които кипърци бяха забъркали, усилията на играчите на Жозе Моуриньо бяха възнаградени в 74-ата минута, когато Кака центрира кълбото в наказателното поле на Апоел, а Карим Бензема засече по отличен начин с глава топката, пращайки я в мрежата на Кхиотис за 1:0.

Попадението като че ли пречупи духа на домакините и осем минути след гола на Бензема Кака реализира второ попадение за гостите. Маресло проби отляво, запази топката в игра и по чудесен начин асистира на Кака, който с лекота от няколко метра разстояние изпрати топката в мрежата.

В последната минута на редовното време Бензема оформи класическия резултат. Йозил подаде на французинакойто бе изпуснат от отбраната на кипърците и от непосредствена близост разстреля вратаря, с втория си гол в мача.

Така тимът, воден от Специалния Жозе Моуриньо може да се счита за почти сигурен участник в полуфиналите на най-комерсиалния клубен турнир преди мача си реванш у дома на "Сантяго Бернабеу".