• лудогорец-
  • жуниньо-
  • миланов

Гол на Христо Янев от фаул прати "сините" на 6т. зад лидера ЦСКА

Оборът на Христо Стоичков Литекс победи Левски с1:0 в дербито на 21-ия кръг на "А" група, което позволи на ЦСКА да увеличи преднината си на шест точки от "сините" и Лудогорец.

Единственото попадение в срещата бе дело на Христо Янев от пряк свободен удар на в 32-ата минута на двубоя.

Дербито започна без феновете на "сините" в сектора за гости.

Около 2000 запалянковци на Левски останаха извън пределите на стадиона в Ловеч, след като делегатът на мача Лъчезар Димитров не допусна уредбата на гостуващата агитка на съоръжението.

Двата отбора, които са носители на титлата на България за последните три сезона, си разделиха по едно полувреме, като „сините” сами са си виновни за поражението предвид пропуските на Владимир Гаджев, Жуниньо, Кристовао Рамос и Христо Йовов.

В началните минути двата отбора създадоха няколко опасности за гол. Първо Георги Миланов стреля покрай гредата в 5-ата минута. Пет минути по-късно Георги Миланов проби през защитата на Левски, но Илиев бе на мястото си. След това и Никасио не успя да преодолее стража на "сините".

В 21-ата минута Нуно Пинто напусна терена поради контузия.иргов спаси удар на Гаджев.

Няколко минути по-късно местните фенове изригнаха след фамозното изпълнение на Янев пратило топката в мрежата на Илиев. Бившата звезда на ЦСКА вкара трета поредна година срещу "сините"  при победа на отбора си.

До края на полувремето гостите имаха възможност, но Пиргов спаси удари на Гаджев и Рамос.

През втората част отново пропуски на Кристовао Рамос и влезлия като резерва Христо Йовов не позволиха на "сините"  да изравнят резултата.

До края на мача двата състава не намериха пролуки към двете врати и така Литекс спечели ценни 3 точки, събирайки 44 точки и пето място. Левски е с точка повече и заема четвъртото място.

За „сините” загубата е общо седма от 18 мача на градския стадион в Ловеч, където техните победи останаха пет, а головата-разлика е 24:21 в полза на ловчанлии.

В следващия кръг от родния шампионат Левски приема Лудогорец в мач на всичко или нищо, а Литекс има лесно гостуване  на борещия се за оцеляването си Ботев Враца.