• жребий-
  • купа на италия-
  • милик

Наполи ще се изправи срещу Милан на четвъртфиналите

Наполи срази у дома Сасуоло с 2:0 в среща от осминафиналите на Купата на Италия и се класира за следващия етап на турнира, където ще има за съперник Милан. Домакините поведоха с гол на полския голмайстор Аркадиуш Милик (15), а в 35-ата минута гол на Мануел Локатели от състава на Сасуоло бе отменен след повторение с VAR.

След почивката Милик асистира на Фабиан Руис (74) за 2:0. Две минути преди края на редовното време Давид Оспина направи страхотно спасяване след удар на Локатели от непосредствена близост.

На четвъртфиналите Наполи ще гостува срещу Милан на „Сан Сиро“ в края на януари.