• реванш-
  • наполи-
  • полуфинал-
  • пионтек

"Росонерите" победиха Наполи с 2:0 и се класираха за полуфиналите за Купата на Италия

Милан срази у дома Наполи с 2:0 в първия мач от четвъртфиналите в надпреварата за купата на страната и елиминира съперника. Само преди няколко дни съперниците не успяха да си вкарат гол на „Джузепе Меаца“ за първенство, но днес „росонерите“ имаха по-голям късмет.

Новото попълнение Кжищоф Пионтек (10, 27) вкара и двата гола за успеха на домакините още през първата част. Бившият голмайстор на Дженоа за първи път бе титуляр за Милан и се разписа след подавания на Диего Лаксалт и Лукас Пакета.

След почивката Наполи бе по-активният и агресивен тим, но така и не успя да реализира попадение. Пропуски за гостите направиха Аркадиуш Милик, Лоренцо Инсиние и Адам Унас, които бяха отчаяни от вратаря Джанлуиджи Донарума.

Така Милан е първият полуфиналист в надпреварата и очаква следващия си съперник.