• купибали-
  • наполи

"Артилеристите" се наложиха с 2:0 над Наполи

Арсенал с голяма крачка към полуфиналите - 1

Арсенал срази у дома Наполи с 2:0 в очаквания с голям интерес първи мач помежду им от четвъртфиналите и направи голяма крачка към следващата фаза на Лига Европа. Аарън Рамзи (14) вкара първия гол, а десет минути след това Калиду Кулибали си вкара автогол.

„Артилеристите“ решиха всичко в своя полза още през първата част, когато паднаха и двата гола. Първо халфът Аарън Рамзи (14) се разписа след асистенция на Мейтланд-Найлс при перфектна контраатака, а в 25-ата минута Калиду Кулибали си вкара автогол след шут на Лукас Торейра и рикошет. Домакините бяха по-активни до края на мача, но не реализираха други попадения, след като пропуски направиха Рамзи, Начо Монреал и Мейтланд-Найлс.

Играчите на Карло Анчелоти дори не загатнаха за класата си и почти не затрудниха своя противник. В 52-ата минута гостите стигнаха до попадение, но то бе правилно отменено заради засада на Инсиние.