Манчестър Юнайтед и Челси без победа (СНИМКИ)

• висша лига

Двата отбора завързаха максимално битката за последните две места в Топ 4, завършвайки наравно

Манчестър Юнайтед и Челси без победа (СНИМКИ) - 1
Снимки: EPA/БГНЕС

Манчестър Юнайтед и Челси завършиха наравно 1:1 в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Хуан Мата даде аванс на "червените дяволи" на "Олд Трафорд" в 11-ата минута, а в края на полувремето Маркос Алонсо изравни, пише Топ Спорт.

След този мач Юнайтед остава на шесто място с 65 точки, като изостава на 3 пункта от днешния си съперник, който заемат заветното четвърто място.

"Червените дяволи" започнаха силно мача и това даде резултат в 11-ата минута. Лукаку изведе отлично Шоу в наказателното поле, а той намери Хуан Мата, който вкара за 1:0.

Постепенно "сините" изравниха играта, а не след дълго и поеха инициативата в срещата. Лондочани изравниха с помощта на Давид де Хеа. Далечен удар на Рюдигер не трябваше да затрудни вратаря, но той не се справи и отби топката в краката на Маркос Алонсо, който изравни. Манчестър Юнайтед и Челси без победа (СНИМКИ)

Второто полувреме не бе особено интересно и чисти положения пред двете врати почти нямаше.

В 55-ата минута Кепа спаси опасен удар на Баий. Десет минути след това Антонио Рюдигер от Челси получи тежка контузия и бе заменен от Кристенсен. Малко след това и Юнайтед извърши принудителна смяна. С травма напусна Ерик Баий, като и при него нещата не изглеждаха добре.

В 72-ата минута страхотен удар на Вилиан от пряк свободен удар мина покрай вратата.

В продължението на мача Педро изби от голлинията удар с глава на Маркос Рохо.