Аталанта и Интер успяха, Милан ще играе в Лига Европа

Стана ясно разпределението на участниците в европейските клубни турнири

Публикувана: 27 Май, 2019 10:28
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 664

След изиграването на срещите от последния 38-и кръг в италианската Серия „А“ станаха ясни още два представителя на Калчото в Шампионската лига за следващия сезон. Всички замесени тимове в битката за третата и четвъртата позиция спечелиха срещите си и класирането остана непроменено. Така освен шампиона Ювентус и сребърния медалист Наполи квоти за участие в най-престижния европейски клубен турнир спечелиха Аталанта и Интер за сметка на Милан и Рома, които ще участват в Лига Европа.

Аталанта обърна у дома Сасуоло с 3:1 в последния кръг и зае третата позиция в крайното класиране с 69 точки. Доменико Беради (19) даде аванс на гостите, но голмайсторът на бергамаските Дуван Сапата (35) изравни още преди почивката, а след нея Алехандро Гомес (53) и Марио Пашалич (65) оформиха крайния резултат. Сасуоло завърши мача с 9 футболисти след червените картони на Берарди в добавеното време на първата част и Мананели в 83-ата минута. Тимът приключи на 11-а позиция с 43 точки.

Интер надви у дома Емполи с 2:1 и зае четвъртата позиция с 69 точки, пращайки съперника в Серия „Б“. Кейта Балде (51) и Раджа Наинголан (81) вкараха головете за „нерадзурите“, а между тях Хамед Траоре (76) се разписа за Емполи, който остана 18-и в крайното класиране с 38 точки и по-лоша голова разлика от Дженоа, като от следващия сезон ще играе във второто ниво на италианския футбол. Дженоа си осигури оставането в елита след 0:0 при визитата на Фиорентина, завършил сезона 16-и с 41 точки.

Милан спечели с 3:2 при гостуването си на СПАЛ и остана пети в подреждането. Хакан Чалханоглу (18) и Франк Кесие (23) дадоха сериозен аванс на „росонерите“, но домакините от Ферара изравниха с попадения на Викари (28) и Фарес (53). Франк Кесие (66-дузпа) донесе успеха за гостите, които приключват пети с 68 точки и на една зад градския съперник Интер. СПАЛ остана 13-и в крайното класиране с 42 точки.