• васлуй-
  • рапид букурещ
Вальо Илиев избухна с два гола за Стяуа - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Българският защитник Валентин Илиев отбеляза два гола и бе с основен принос за обрата, който Стяуа осъществи в столичното дерби с Динамо (Букурещ) от 33-ия кръг на румънското първенство. Стяуа спечели с 3:2. Динамо откри резултата с гол на Александру Куртеан в 21-ата минута, но Стяуа изравни с попадение от дузпа на Раул Русеску три минути преди почивката. През второто полувреме Вальо Илиев донесе победата на Стяуа с две попадения - в 48-ата и 64-ата минута. И двата гола бяха идентични - с глава след центрирания от ъглов удар. В 86-ата минута Джордже Тукудеан намали на 2:3, но Динамо нямаше сили поне за равенство.

Успехът е много важен за отбора на Стяуа, който се надява да завърши на първо или поне на второ място в крайното класиране, тъй като то също дава право на участие в Шампионската лига. След днешната победа Стяуа се доближи на 2 точки от лидерите ЧФР Клуж и Васлуй, където играе Живко Миланов. Двата тима са с по 67 точки кръг преди края, но ЧФР Клуж има мач по-малко. Стяуа събра 65 точки и заема трета позиция - с 4 точки пред четвъртия Рапид (Букурещ) и с 6 повече от петия Динамо.