• без победа-
  • бг футбол-
  • efbet лига

"Виолетовите" записаха три поредни равенства

Етър постигна четвърто поредно равенство от началото на сезона в efbet Лига. "Болярите" стигнаха до 2:2 при домакинството си на Ботев (Пловдив) в среща от 4-ия кръг на първенството, пише сайтът topsport.bg.

Тодор Неделев (4) и Марко Перван (44) на два пъти дадоха аванс на "канарчетата", но великотърновци изравняваха чрез Александър Дюлгеров (38) и Даниел Младенов (52).

Така Етър събра 4 точки и заема 8-о място във временното класиране, докато Ботев е с точка повече.

Гостите излязоха напред в резултата още в 4-ата минута. Многоходова атака мина през Еберт, Тайлон, Антонио Вутов, за да се озове Тодор Неделев на чиста позиция и халфът вкара за 0:1.

В 20-ата минута хубав удар от границата на наказателното поле на Светослав Ковачев бе избит в корнер от Аргилашки. Постепенно Етър взе инициатвита в мача, като пробваше да стигне до изравнителен гол с удари отдалеч, дело на Здравко Илиев и Никола Колев.

Така се стигна до 38-ата минута, когато Красимир Станоев центрира от корнер, Фло Боджадж свали топката с глава на далечната греда, където Александър Дюлгеров от няколко метра вкара за 1:1.

Минута преди края на първото полувреме Ботев отново поведе. Марко Перван бе оставен сам в наказателното поле при центриране на Филип Филипов и с глава даде аванс на "канарчетата".

Втората част започна отлично за "болярите". В 52-ата минута Филипов изчисти топката с глава. Кълбото стигна до Даниел Младенов, който с фантастичен удар от около 30 метра не остави шансове на Аргилашки за 2:2.

След изравнителния гол опасните ситуации пред една от двете врати почти нямаше. Удар на Руменов в 72-ата минута бе блокиран от играч в "жълто-черно".

Малко след това отличен пас на Крис Добрев за Александър Тонев в последния момент бе избит от Дюлгеров.

До края на срещата не се случи нищо интересно и срещата закономерно завърши без победител.