• тенис-
  • уимбълдън-
  • rogers cup-
  • контавейт

Рускинята загуби още в първи кръг на Rogers Cup от Анет Контавейт с 6:4; 3:6; 4:6

Кошмарно завръщане за Мария Шарапова - 1

Мария Шарапова изигра първия си мач, откакто се отказа на "Уимбълдън", и допусна поражение на старта на Rogers Cup. Бившата №1 отпадна след 6:4, 3:6, 4:6 срещу Анет Контавейт. Рускинята получи „уайлд кард“ за Торонто и бе близо до успеха, след като поведе със сет и пробив, но в крайна сметка не издържа.

Двубоят продължи два часа и 41 минути, като носителката на пет титли от Големия шлем искаше да постигне едва четвърта победа от началото на годината. Шампионката от 2009 година все пак показа, че е на верния път.

Тя завърши мача с 35 уинъра срещу 36 непредизвикани грешки. За сравнение, Контавейт направи 25 печеливши удари и 26 непредизвикани грешки.

В следващия си мач Контавейт среща победителя от двубоя между Винъс Уилямс и Карла Суарес Наваро.