Новини

Волейболистките ни загубиха от Франция на старта на Евроволей 2019

БНТ3 ще предава срещите от дамския Евроволей 2019, първият мач на момичетата на Иван Петков е в петък от 14:25 часа

Публикувана: 24 Август, 2019 09:58
3 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 461
Оценка 1 от 1 гласа.

България загуби от Франция с 2-3 (20-25, 25-13, 15-25, 25-18, 13-15). Мачът беше дебютен за "лъвиците" на Евроволей 2019 и се игра в турската столица Анкара.

Стартовият състав на България беше: Гергана Димитрова, Мирослава Паскова, Елица Василева - капитан, Нася Димитрова, Мира Тодорова, Лора Китипова и либеро - Жана Тодорова.

В първия гейм нещата не се развиха добре за момичетата на Иван Петков, пише topsport.bg. Французойките добре бяха разучили силните ни страни и затрудниха нашето посрещане. Колкото и Лора Китипова да искаше да сменя играта, блокът на противника винаги беше на мястото си.

Резултатът много бързо стана 13-5 за французойките. Второто техническо прекъсване дойде при 16-9 в тяхна полза.

Въпреки отчаяните опити, противничките ни затвориха гейма с контра за 25-20 след 26 минути игра.

В началото на втората част Сложилкович продължи да ни тормози и изнервеният Иван Петков поиска прекъсване при резултат 2-6.

Това даде невероятен ефект. Българките намериха сервиса си и започнаха да играят невероятно в защита. Топката нямаше как да падне в полето и след серия от 20-5, резултатът стана 22-11 в полза на "лъвиците". Малко след това частта беше спечелена с 25-13 и общият резултат беше изравнен.

Паузата между втория и третия гейм е по-дълга - 5 минути. Тя имаше неблагоприятен ефект върху българките. Повтори се картината от първата част и французойките с много силна блокада поведоха с 14-6.

Въпреки отделно проблясъци и влизането на Мария Каракашева частта нямаше как да бъде спечелена и французойките я взеха с 25-15. Те направиха 8 точкови блокади в третия сет.

В следващата част играта беше оспорвана с предимство на българките. Те успяха да отворят разлика от пет точки, която на моменти беше намалявана. Все пак "лъвиците" удържаха ключовите разигравания и изравниха отново сетовете след 25-18.

В тайбрека французойките отново имаха инициативата. Те поведоха с 8-4 и при 14-11 достигнаха до три мачбола. В последните разигравания момичетата на Иван Петков имаха своите шансове, но отстъпиха с 13-15.