• фарс-
  • цирк
Пародия в Испания (видео) - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

В неделната вечер в испанския град Виго се разигра един от големите футболни фарсове. На стадион "Балаидос" "един срещу друг" излязоха отборите на Селта и Кордоба в мач от последния 42-ри кръг в Сегунда. Ремито устройваше и двата отбора - галисците си гарантираха завръщане в Примера, а андалусците - място за плейофите.

Над 30 хиляди зрители, изпълнили трибуните, видяха 90 срамни минути. Двата тима привидно бяха излезли за 0:0 и не посмяха да атакуват. Единствената що-годе опасност се получи в 30-ата минута - центриране отдясно и уловена от вратаря топка. През целия мач зрителите не видяха нито един удар във вратата.

През първото полувреме два извършени фаула се опитаха да замаскират цирка. Фарсът стана пълен през второто полувреме, когато и пресата я нямаше. Топката се подаваше хоризонтално и когато на единия тим му омръзваше да владее, изритваше кълбото в другата половина. В крайна сметка Валядолид не успя да влезе директно, а Алмерия не намери място в зоната за баражите.